Доцни статистиката на заразени, починати и оздравени лица со коронавирус

До овој момент сѐ уште не е пристигната статистика од Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје во врска со новиот број на заразени, починати и оздравени лица од коронавирусот.

Претходно, од Министерството информираа дека во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 1296 пациенти позитивни и сомнителни на корона вирусот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.11.2020 - 22:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега