Драма во Скопје: Се испотепале двајца Кинези сред бел ден

На 20.09.2023 во 23.00 часот во Полициската станица Центар, Х.Ј.(48) од Кина, со престој во Скопје, пријавил дека околу 15.00 часот во угостителски објект на подрачјето на Центар, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од Л.Х., исто така, кинески државјанин.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

21.09.2023 - 16:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега