ВИДЕО: Се исполнија кажувањата на метеорлозите - падна првиот снег во регионот

Она што метеролозите го најавија за денеска се исполни - во Србија падна првиот снег.

-Во Србија во среда облачно и многу студено, во текот на денот со послаб дожд, а на Стара планина се очекуваат и пвите снегулки. Максималната температура од 13 до 17 степени, во Белград до 15 степени. Постудено и во четврток, а од петок значително потопло, со температури од 21 до 25 степени, а за викенд над 25 степени, некаде во недела и до 30, најави метеорологот Ѓорѓе Ѓуриќ.

На социјалните мрежи се појави снимка од првиот снег на Копаоник, а снег наврна и на Стара планина.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by InfoKOP (@infokop)

22.09.2021 - 16:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега