Изгаснат е пожарот кај скопските села Ракотинци, Добри Дол и Соње

Пожарот кај скопските села Добри Дол, Ракотинци и Долно Соње е изгаснат, информираше градоначалникот на Сопиште, Стефче Трпковски.

-Поради опасност од повторно избувнување на пожари во текот на ноќта ќе имаме дежурни екипи и цистерни со вода, вели Трковски.

 

05.08.2021 - 21:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега